Yerel yönetimler ve özel sektör için çeşitli ebatlarda plastik çöp konteynerleri üreten Uçak Plastik, ülkemizde makine sektörünün önde gelen isimlerinden Ahmet ve Adnan Uçak kardeşler tarafından kuruldu. Uçak Plastik, 2006 yılında Düzce Gümüşova’da 8.000 metrekaresi kapalı olmak üzere 54 bin metrekarelik alanda çalışanlarına geniş ve modern çalışma ortamı sağlayan, iş güvenliği ve işçi sağlığı ön planda tutulan fabrikasında, ileri teknoloji ile üretim yapmaktadır.

Uçak Plastik gerek yurtdışı gerek yurtiçindeki deneyimleri ve sektöründe bilgi birikimine sahip kişilerden oluşan güçlü Ar-Ge departmanı ile sektöre öncülük etmektedir.

Türkiye’de yüksek kapasiteli benzeri bulunmayan makine parkına sahip olan Uçak Plastik, Avrupa’nın en büyük plastik enjeksiyon makinesini de bünyesinde bulundurmaktadır. Bu teknolojiyle kimyasallara, donmaya, ısıya ve UV ışınlarına karşı dayanıklı 87 kilogramlık plastiği tek seferde basabilmektedir.

Yüksek teknolojiye sahip makineler ile donatılmış olan tesislerinde, yıllık 8.000 ton üretim kapasitesine sahip Uçak Plastik, aynı anda kalıplarını değiştirmeden farklı ebatlarda ve farklı renk alternatiflerinde 60 litrelik asma çöp kutuları, 70 litrelik geri dönüşüm kutuları, 80, 120, 240 litrelik tekerlekli mobil çöp kutuları ile 660 ve 770 litrelik tekerlekli plastik çöp konteynerleri üretmektedir. Uçak Plastik ayrıca 360, 400 ve 1.100 litrelik tekerlekli plastik çöp konteynerlerini de ithal ederek tüketiciyle buluşturmaktadır.

Uçak Plastik tarafından üretimi yapılan plastik çöp konteynerleri, galvanizden yapılmış benzer ürünlerden farklı olarak, tek seferde ve tek parça olarak yapılması nedeniyle hijyen ve sağlık açısından ayrıcalık sağlamakta ve ek noktalarının bulunmaması nedeniyle de bakterilerin bu noktalarda tutunarak çoğalmasına imkan vermemektedir. Bunun yanı sıra galvaniz çöp konteynerlerinde olduğu gibi bir müddet sonra yüzeyde bozulma ve korozyon olmamakta ve uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanmaya da fırsat vermektedir.

Ürettiği her ürünün çevre, sağlık ve iş sağlığı güvenliği standartlarına uygun olmasına önem gösteren Uçak Plastik, TSE standartlarına ve TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri’ne uygun CE belgeli ürünlerini çok sayıda testlerden ve kalite kontrolden geçirmektedir.

Türkiye’nin ilk ve tek yerli plastik çöp konteyneri üreticisi olan Uçak Plastik, müşterilerinin teslimat sonrası ortaya çıkabilecek sorunları için en kısa sürede müdahale edebilen ekibi ile mutlak müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

İşte bu doğrultuda yerel yönetimler ve özel sektör, yerli üreticiyle çalışmanın avantaj ve rahatlığını tecrübe etmekte olup bu güne kadar ithal ürünlerle yaşadıkları sıkıntılardan da kurtulmaktadır.

Bir dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Uçak Plastik, Türkiye’de ve çeşitli ülkelerde ürünlerinin kullanılmasının haklı gururunu yaşamaktadır.

Uçak Plastik, ürettiği ürünleri daha fazla tüketiciye ulaştırmak ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek amacıyla sektörün önde gelen fuarlarına katılmaktadır.

Konusunda uzman teknik satış, üretim kadrosu ve güçlü AR&GE bölümüyle faaliyet gösterdiği sektöründe yenilikçi anlayışla müşterilerine çözüm ortağı olan Uçak Plastik, plastik çöp konteynerleri sektöründe ilkleri başarmaya devam edecektir.

Uçak Plastik…
Temiz bir dünya için…

Uçak Plastik Fabrika
Uçak Plastik Fabrika